--== W A R N O W O na linii ==-- strona internetowa wsi Warnowo
Strona GłównaTurystykaNoclegiOkolicaZabudowaHistoriaStara Fotografia
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Wiadomości na stronie
Przydatne informacje
Turystyka
Noclegi
Okolica
Zabudowa
Galeria
Adresy www
Historia
Kontakt

Warnowo na starej fotografii
Warnowo przed II wojną światową

Ostatnie Artykuły
Dożynki 2008
Warnowo przed II woj...
Noclegi
Okolica
Turystyka

Licznik
Odsłony Strony
od 26.09.2005


Okolica
Warnowo jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wyspy Wolin. W promieniu 20 kilometrów można podziwiać walory przyrodnicze (Woliński Park Narodowy), poniemieckie fortyfikacje (Warszów, Zalesie, lasy koło Przytoru, klify), architekturę sakralną (Lubiń, Międzyzdroje, Kołczewo, Wolin, Koniewo. Osoby szukające znajdą go na szlakach poprowadzonych po najciekawszych zakątkach Parku Narodowego. Na wczasowiczów czekają też okoliczne, szerokie i piaszczyste plaże w Wisełce, Międzyzdrojach, Świętoujściu, Międzywodziu.
Co zatem warto zobaczyć w okolicy Warnowa?Międzyzdroje

Rezerwat pokazowy żubrów

Położony jest na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, 1,5 km. od centrum Międzyzdrojów. W rezerwacie oprócz żubrów można zobaczyć również sarny, dziki, bieliki, łanię. Godziny zwiedzania (1.V-30.IX): od 10:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Godziny zwiedzania (1.X-30.IV): od 8:00 do 16:00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków.
Ceny biletów: bilet ulgowy 3.00 zł bilet normalny 5.00 zł
Muzeum Przyrodnicze WPN

Ekspozycje stałe prezentują przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego oraz zbiory bursztynu.
W salach wystawienniczych prezentowana jest również fotografia przyrodnicza, rzeźba i malarstwo. Cały budynek muzeum jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok muzeum znajdują się woliery z puchaczami i bielikami.

Godziny otwarcia: Od 1 maja do 31 sierpnia czynne: od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 - 17.00 Od 1 września do 31 kwietnia czynne:
od wtorku do soboty w godzinach 9.00 - 15.00
Ceny biletów: normalny: 5 zł ulgowy: 3 zł

Muzeum Figur Woskowych

Znajduje się przy promenadzie, naprzeciwko amfiteatru. Wewnątrz można zobaczyć figury woskowe ludzi showbusinessu.

Promenada Gwiazd

Odciski dłoni najpopularniejszych polskich aktorów i reżyserów. Promenada Gwiazd znajduje się w okolicy hotelu Amber Baltic.
Zalesie

Poligon doświadczalny niemieckich wyrzutni rakiet V3

W 2005 roku powstało muzeum prezentujące pozostałości po doświadczalnych wyrzutniach V3. Była to tajna broń Hitlera, która miała przechylić szalę zwycięstwa w II wojnie światowej na stronę III Rzeszy.


Wapnica

Jezioro Turkusowe


Sztuczne jezioro powstałe w wyniku zalania kopalni wapienia. To właśnie znajdujące się na dnie jeziorka pokłady wapienia sprawiają, że woda jest niezwykłego, turkusowego koloru. Jezioro można podziwiać z wysokiego urwiska, na którym jest usytuowany punkt widokowy Piaskowa Góra.


Lubiń

Wzgórze widokowe "Zielonka"

Wspaniały punkt widokowy na Zalew Szczeciński i wsteczną Deltę Świny, która jest ostoją ptactwa wodnego.

Kościół neogotycki p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wspaniale usytuowany na wzgórzu nad Zalewem Szczecińskim. Niegdyś na tym miejscu istniał średniowieczny kościół św. Mikołaja.

"Dąb Wolinian"

Jeden z najstarszych dębów WPN. Rośnie nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego. Obecnie drzewo jest bardzo uszkodzone.


Wisełka

Latarnia "Kikut"

Znajduje się 2,5 km. na północny wschód od miejscowości Wisełka. Można do niej dotrzeć szlakiem pieszym prowadzącym właśnie z Wisełki. Latarnia "Kikut" swoje światło wysyła z wysokości 91,5 m.n.p.m. i ma dzięki temu najwyższą wysokość światła na Zachodnim Wybrzeżu. Nie jest udostępniona do zwiedzania.


Świnoujście-Warszów

Wschodni Fort Artyleryjski

Tzw. Fort Gerharda. Jest to najlepiej zachowany XIX-wieczny fort nadbrzeżny w naszej części Europy. Zbudowany został przez państwo pruskie w latach 1848-59 jako jeden z kilku fortów stanowiących Twierdzę Morską Świnoujście.

Obecnie jest odrestaurowywany i zagospodarowany przez grupę miłośników fortyfikacji. Fort Gerharda jest udostępniony do zwiedzania od 15 kwietnia do 15 listopada. Większe grupy zwiedzających mogą liczyć na opiekę i prelekcję przewodnika oraz na wystrzał z działa. Zwiedzać można m.in. podziemia, lochy, bunkry, koszary, zbrojownie. Strażnicy i komendant fortu ubrani są w stylowe, XIX-wieczne mundury pruskie.

Latarnia Morska

Usytuowana jest niedaleko Fortu Gerharda (ok.200 metrów). Jest najwyższą latarnią morską na polskim wybrzeżu. Wznosi się na wysokość 68 m.n.p.m. Na samą górę prowadzi 308 schodów. Latarnia i otwarte przy niej muzeum są udostępnione do zwiedzania codziennie przez cały rok w godzinach 10-18.


Przytór

"Dzwon"

Wieża dowodzenia baterii nadbrzeżnej Goeben. Zbudowana została w latach 1937-43 na wydmie morskiej jako punkt dowodzenia, monitorowania i namierzania okrętów wroga. Wieża ma 12 metrów wysokości. W 2004 roku została zamknięta i przerobiona na punkt obserwacji przeciwpożarowej. W wyniku przystosowania jej do nowej funkcji została umieszczona na szczycie stalowa konstrukcja. Bardzo trudno trafić do tego obiektu.


Wolin

Muzeum Regionalne im. A. Kaubego Znajduje się przy Ratuszu Miejskim. Ekspozycja poświęcona jest budownictwu, rzemiosłu, wierzeniom i kontaktom handlowym wczesnośredniowiecznych Wolinian.

Katedra św. Mikołaja - kolegiata Zbudowana od koniec XIII wieku jako gotycka trzynawowa katedra z czerwonej cegły. Kilkakrotnie uległa zniszczeniu, obecnie jest odbudowana. Od 2008 roku w randze kolegiaty.

Skansen Znajduje się na wyspie Ostrów na prawym brzegu Dziwny. Skansen ukazuje wczesnośredniowieczne typy zabudowy Wolina.

Cmentarzysko kurhanowe na Wzgórzu Wisielców Pochodzi z IX-X wieku. Znajdowało się tam ok 120 kurhanów starszyzny plemiennej Wolinian.

Ratusz Miejski XIX-wieczna neogotycka budowla z charakterystycznymi blankami i wieżą zegarową.


Koniewo

Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

Zabytek klasy "0". Leży już poza wyspą, 6 km od Wolina w stronę Stepnicy. Pierwsze wzmianki o świątyni w Koniewie pochodzą z 1288 roku. Obecny kościół został zbudowany w XIV wieku, a następnie rozbudowany w XVI i XVIII wieku. Swoją wyjątkowość kościół zawdzięcza niezwykłym polichromiom wykonanym przez mistrza Rosenberga z Quedlinburga w połowie XVIII wieku. Polichromie przedstawiają chóry anielskie na tle obłoków.


Punkt widokowy Gosań

Usytuowany jest przy trasie Wisełka-Międzyzdroje. Wznosi się na wysokość 93 m.n.p.m. i jest najwyższym punktem wolińskich klifów. Na punkcie widokowym stoją również poniemieckie fortyfikacje z okresu II wojny światowej.

Dodane przez Administrator dnia grudzień 27 2008 19:08:095239 Czytań - Drukuj

Warnowo na mapie

Wyświetl większą mapę


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 440
Najnowszy Użytkownik: merkel1216

www.warnowo.republika.pl - www.warnowo.tnb.pl 2005-2008
zrobione przez DF

web stats stat24
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005207397 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie